Kurs noszenia dzieci w chustach

 
 
 

Chcesz dowiedzieć się, jak wiązać chustę do noszenia? Jak prawidłowo ułożyć dziecko w chuście i jaka jest poprawna pozycja niemowlaka? Jakie wiązanie wybrać na początek? Jaką chustę kupić jako pierwszą?

Zapraszam do kontaktu!

Ukończyłam kurs podstawowy na Doradcę w Szkole Noszenia ClauWi® * Jestem położną neonatologiczną od ponad 20 lat i na co dzień wspieram rodziców w różnych problemach z maluszkami. Jestem również IBCLC i CDL – temat karmienia piersią nie ma dla mnie tajemnic, chętnie również wesprę Was w tej dziedzinie. Jestem także Certyfikowanym Instruktorem Masażu Shantala.

Podczas konsultacji profesjonalnie przekazuję Rodzicom wiedzę na temat zasad prawidłowego noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich , a także w zakresie budowy oraz rozwoju kręgosłupa i bioderek małego dziecka. Dzięki gruntownej wiedzy, zachęcam Rodziców do noszenia dzieci w chustach w sposób bezpieczny i świadomy (rodzice wiedzą na co powinni zwrócić szczególną uwagę).

Jestem do dyspozycji Rodziców w ich drodze prawidłowego noszenia, czyniąc to wykorzystując swoją wiedzę fachową, ze zrozumieniem, przyjaznym nastawieniem i zawsze dopasowując się do indywidualnych potrzeb danego Rodzica.

Zachęcam do korzystania z indywidualnych bądź grupowych ( max.4 osoby ) konsultacji.

Zamów kurs noszenia dziecka w chuście

  • Indywidualny
    2 rodziców + 1 dziecko
  • 200 PLN
    za osobę
  • 2 godziny
  • 1-2 wiązania
  • Zamów kurs

Co możesz zyskać dzięki noszeniu dziecka w chuście?

Bliskość

Noszenie zaspokaja podstawową potrzebę bliskości i bezpieczeństwa. Dziecko rodzi się niedojrzałe pod względem psychicznym oraz fizycznym. Niemowlę, które jest blisko rodzica, czuje jego zapach, dotyk, słyszy bicie serca. Dzięki temu czuje się bezpiecznie, szybciej i bardziej harmonijnie się uspokaja.

Fizjologia

Dziecko zachowuje poprawną fizjologiczną pozycję. Plecy są zaokrąglone (pełna kifoza), a nóżki ugięte w pozycji tzw. „żabki fizjologicznej”. Takie ułożenie wspiera rozwój kręgosłupa oraz bioder.

Ukojenie

Noszenie przynosi ukojenie. Rodzice szczególnie doceniają chustę w czasie ząbkowania, kolek oraz infekcji. Ponadto noszenie chroni dziecko przed przestymulowaniem w miejscach publicznych typu galerie handlowe, restauracje (zbyt silna i długotrwała stymulacja jest dla niemowląt niekorzystna)

Aktywność

Noszenie wspiera aktywne rodzicielstwo. Rodzic, mając wolne ręce, może zająć się innymi czynnościami. Chusta doskonale sprawdza się podczas podróży i spotkań towarzyskich, a także ułatwia zabawę ze starszym dzieckiem, szybkie wypady do sklepu lub na spacer z psem.

Wygoda

Noszenie w chuście jest wygodne dla rodzica. Chusta, dzięki rozłożeniu ciężaru na oba ramiona oraz plecy noszącego, zdecydowanie odciąża kręgosłup, dlatego noszenie w chuście jest dużo wygodniejsze niż noszenie dziecka na rękach. Ponadto poprawna pozycja mamy podczas noszenia dziecka pomaga regenerować mięśnie dna miednicy, które są osłabione po ciąży i porodzie.

Kangurowanie

Noszenie ułatwia „Kangurowanie”, co wspomaga rozwój dziecka urodzonego przedwcześnie, wspiera karmienie piersią, utrzymanie prawidłowej temperatury ciała dziecka oraz powstawanie więzi emocjonalnych.

Nauka chustonoszenia z doradcą to pewność, że wiążesz prawidłowo, czyli dbasz o bezpieczeństwo i zdrowie dziecka i swoje!

Przygotowanie do spotkania

Zwykle przed konsultacją pytam rodziców o ich oczekiwania, ale też zbieram wywiad odnośnie ewentualnych problemów zdrowotnych ich samych i dziecka. Nie dziwcie się pytaniom o czas i rodzaj porodu, o ewentualne problemy z kręgosłupem. To wszystko jest istotne, by nosić bezpiecznie i w sposób najlepszy dla Waszej sytuacji.

Najlepiej ubrać się wygodnie, warto mieć na sobie dość dopasowaną bluzkę/T-shirt, z rękawkami, tak by chusta mogła ślizgać się po materiale.

Na czym polegają indywidualne konsultacje?

Indywidualna konsultacja to wyjątkowe spotkanie, na którym uczymy się zazwyczaj 1-2 wiązań dopasowanych do dziecka oraz rodzica, która trwa około 2 godzin. Zazwyczaj odbywa się ona u Was w domu.

Konsultację rozpoczynam od omówienia anatomii małego dziecka i tego jak układa się jego ciało, szczególnie kręgosłup, w zależności od ułożenia miednicy i nóżek. Dzięki temu dowiecie się, jaka jest właściwa pozycja dziecka w chuście, jak ją uzyskać oraz jak po zamotaniu zweryfikować czy zrobiliście to dobrze. Często by lepiej zobrazować o co mi chodzi, wykonuję też ćwiczenia na sobie i z rodzicami, podczas których sprawdzamy, jak układa się kręgosłup przy różnych ustawieniach bioder.

Ćwiczymy dwa wiązania: jedno główne i jedno dodatkowe. Jeśli nauka się przedłuża, pojawiają się jakieś trudności, to dopracowujemy jedno wiązanie. Lepiej mniej, a dobrze.

Najpierw wiązanie ćwiczymy na specjalnych lalkach imitujących wagowo noworodka, później rodzic mota swoją pociechę. Najważniejsze dla mnie jest to, żeby to właśnie Rodzice czuli się na konsultacji bezpiecznie i swobodnie. Staram się dać dużo wsparcia i akceptacji i jak najlepiej udzielić pomocy. Służę moją wiedzą i doświadczeniem szukając jak najlepszego rozwiązania dla konkretnej pary rodzic – dziecko.

Doradzam także jaka chusta będzie najlepsza do danego wiązania i wieku dziecka.

Spotkanie obejmuje także wiedzę z zakresu prawidłowej pielęgnacji dziecka: podnoszenie i noszenie dziecka rękach, ubieranie, przewijanie itp. Wszystko to, co leży w kwestii potrzeb rodziców z chęcią dzielę się doświadczeniem.

Umawiając się na spotkanie, nie musisz mieć własnej chusty, uczysz się wiązać na mojej, możesz też wypożyczyć chustę do czasu zakupu.
Po konsultacji często pozostaję z rodzicami w kontakcie jeszcze przez jakiś czas – służę radą w kwestii wyboru chusty, pomagam ocenić poprawność wiązania na podstawie przesłanych przez Was zdjęć lub filmików.


 
 
 
 
Call Now Button